Понедельник, 03.08.2020, 8:30:17

Тел. (044) 599-68-13, (044) 338-98-13,

(067)328-89-13, (063) 77-11-635,
(067) 406-11-13, (096) 99-77-347,

Skype: interresurs, eMail: interresurs@ukr.net


Приветствую Вас Гость | RSS

Энергосберегающие технологии [8]
Экология [1]
Строительство [0]
Нефтегаз [1]
Водоканалы [6]Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Главная » 2009 » Октябрь » 10 » Труби з міді: естафета поколінь
4:35:25
Труби з міді: естафета поколінь
Труби з міді: естафета поколінь
null
Використання мідних труб для транспортування питної води має багатовікові традиції. Вперше їх застосували в місцевості Абу-Сімбел (в дельті Нілу, Стародавній Єгипет) 2750 років до н. е. Вони були знайдені і при розкопках Геркуланума, засипаному в 79 р. н. е. під час виверження Везувію, і, зауважимо, в дуже доброму стані. Фінікійці натирали порошком міді чи її оксидів зовнішні поверхні корпусів своїх кораблів для захисту від наростання морськими організмами, що значно зменшувало опір потоку. Нині цей метод реалізується при виконанні біметалевих корпусів кораблів (сталь сплави міді, найчастіше з нікелем). Після падіння Римської імперії аж до XX ст. тривала перерва у використанні міді для виробництва труб. У цей період замість неї застосовували свинець, оцинковану сталь і кераміку. Нарешті, одночасно з повсюдним впровадженням новітніх полімерних систем, спостерігається й активне повернення до мідних систем теплопостачання. І ця тенденція є закономірною.

Використання мідних труб для транспортування питної води має багатовікові традиції. Вперше їх застосували в місцевості Абу-Сімбел (в дельті Нілу, Стародавній Єгипет) 2750 років до н. е. Вони були знайдені і при розкопках Геркуланума, засипаному в 79 р. н. е. під час виверження Везувію, і, зауважимо, в дуже доброму стані. Фінікійці натирали порошком міді чи її оксидів зовнішні поверхні корпусів своїх кораблів для захисту від наростання морськими організмами, що значно зменшувало опір потоку. Нині цей метод реалізується при виконанні біметалевих корпусів кораблів (сталь сплави міді, найчастіше з нікелем). Після падіння Римської імперії аж до XX ст. тривала перерва у використанні міді для виробництва труб. У цей період замість неї застосовували свинець, оцинковану сталь і кераміку.

Нарешті, одночасно з повсюдним впровадженням новітніх полімерних систем, спостерігається й активне повернення до мідних систем теплопостачання. І ця тенденція є закономірною.

Техногенне погіршення екологічного стану довкілля головний чинник надзвичайно незадовільного стану питної води практично в цілому світі. Одним з головних показників її якості є мікробіологічна чистота. Особливо небезпечні два типи хвороботворних мікроорганізмів: віруси і бактерії.Бактерицидні й антикорозійні властивості міді відомі здавна. Так, результати досліджень багатьох вчених з різних країн світу однозначні: серед багатьох матеріалів, з яких виготовляються водогінні труби, включаючи й найсучасніші, найсильніші бактерицидні властивості притаманні міді. Найкраще і найшвидше вода дезактивується під впливом йонів міді, що є у воді, яка транспортується мідними трубами.

Проілюструємо це на конкретних прикладах. Так, ступінь концентрації бактерії Escherichia 157 визнано показником чистоти води (деякі її видозміни можуть бути причиною кишкових захворювань і визнані особливо хвороботворним фактором на рівні вірусів, які викликають СНІД чи сказ, — аж до смертельних випадків). При контакті з міддю ці бактерії гинуть після декількох годин при температурі 4 °С так само, як і при температурі 17 °С, як у сухому, так і у вологому середовищі (порівняймо: при контакті із нержавіючою сталлю ці бактерії живуть кілька днів). Концентрація, наприклад вірусу роliо за півдоби зменшується приблизно у 10 разів, бактеріофагів М52 — майже у 10000 разів. Дослідження німецьких науковців продемонстрували, що бактерицидні властивості сучасних матеріалів набагато менші: полібутилену — у 2,5 рази, поліетилену — у 14, полівінілхлориду — у 24, етиленпропілену — взагалі у 386 разів. 

Варто окремо сказати про легіонеллу — дуже небезпечну бактерію, яка викликає хворобу, дуже схожу на важке запалення легенів, що в деяких регіонах світу призводила до масових летальних випадків. Звичайні засоби дезактивації для цих бактерій — не загроза, а у воді із залишками хлору вони навіть мають здатність розмножуватися. З легіонеллою найефективніше може "упоратися" лише мідь. Порівнювалися кількості колоній бактерій у пробах з водопроводів гарячої та холодної води, виготовлених з різних матеріалів. Так, в пробах з мідної системи гарячого водопостачання виявлено лише 0,2 колонії в 1 мл, а з оцинкованих 23,2. Велика різниця була між пробами, відібраними з поліетиленових систем: холодного водопостачання — найбільша кількість колоній бактерії рівна 0,24 колонії в 1 мл, гарячого водопостачання — аж 35,6 в 2 мл! 

Тепер поговоримо про антикорозійні властивості міді, завдяки чому цей матеріал зберігається протягом практично тисячоліть, і спробуємо вирішити для себе: чи варто... Щоб переконатися в доцільносгі придбання мідної системи опалення чи водопостачання, знову поцікавимося результатами досліджень вчених світу.

Обстеження труб, що експлуатувалися протягом 7...100 років, не виявили ніякого співвідношення між типом і рівнем подальшого розвитку корозійного процесу, ступенем чистоти міді і міцністю труби незалежно від типу трубопроводу (гаряче чи холодне водопостачання, ЦО). Єдине, що виявлено, — залежність виду продуктів корозії від тривалості експлуатації. Протягом короткого терміну експлуатації головним продуктом корозії є практично тільки Сu2О, при більш тривалій експлуатації з'являється також СuО, лужний карбонат міді і карбонат міді. Металознавчий аналіз дозволив розрізнити наслідки рівномірної, виразкової та міжкристалічної корозії. Однак залежності між типом корозії і тривалістю експлуатації не виявлено. У зразку 100-річної труби виявлено лише сліди виразкової корозії, у той час, коли її наслідки більш видимі у 7-річній трубі. Щодо міжкристалічної корозії, то тут також не виявлено залежності міжії інтенсивністю та тривалістю експлуатації труб. А це означає, що, незалежно від експлуатаційного періоду труб і типу виявленої в них корозії, дія її є незначною.


Категория: Водоканалы | Просмотров: 1503 | Добавил: interresurs | Теги: труба, вода, медь | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
0
1 interresurs   [Материал]
biggrin Its True!

Имя *:
Email *:
Код *:
Кто захватит мировой рынок оборудования?
Всего ответов: 481


«  Октябрь 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наши кнопки:

Copyright MyCorp © 2020
Виртуальный офис ООО "ИнтерРесурс" bigmir)net TOP 100 Яндекс цитирования Украинский строительный портал www.promobud.ua META-Ukraine Строймарт | Рейтинг сайтов украины строительство и недвижимость Безопасность Каталог теплотехнического оборудованияGBC - бизнес каталог сайтов Украины, создание и раскрутка сайтов.